

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 5 V |
| Mounting Style | |
| lead free status | |
| Number of Channels | |
| Slew Rate | 400 V/µs |
| operating temperature | |
| pin count | |
| rohs status | |
| case package | |
| gbw | |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 95 dB |
| Operating Supply Current | 12 mA |
| Input Bias Current | 13 µA |
| input offset drift | |
| Gain Bandwidth Product | 1.5 GHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 100 µV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 82 dB |
| Amplifier Type | Low Noise Amplifier |
Stock: 11
Distributors
pcbx
Unit Price$4.33210
Ext.Price$4.33210
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.33210 | $4.33210 |
| 10 | $3.68582 | $36.85820 |
| 25 | $3.41967 | $85.49175 |
| 50 | $3.17274 | $158.63700 |
| 100 | $2.94366 | $294.36600 |
| 300 | $2.85142 | $855.42600 |
| 500 | $2.76208 | $1381.04000 |
| 1000 | $2.68098 | $2680.98000 |
